Hakkımızda

Firmamız 1982 yılında GÖZTÜRK adıyla Ziraat Yüksek Mühendisi Türker Göztürk tarafından kurulmuştur. Başladığı günden bu yana gıda sektörüne hizmet veren Göztürk firması 1986 yılından itibaren Japy Süt Soğutma tankları ile çalışmaya başlayarak ülkemizde süt soğutma sektörüne yeni bir alternatif kazandırmıştır. Bununla birlikte DTD (Danish Turnkey Dairies) firması ile beraber anahtar teslim süt fabrikaları kurarak sektörde büyümeye devam ederken 1995 yılında WCB Ice Cream ile dondurma sektörüne girerek ürün portföyünü arttırmıştır. 1996 yılı itibari ile teneke kapama ve konserve dolum kapama makineleri tedarikine başlamıştır. 2003 Yılında sebze meyve proses teknolojisini üretici ile buluştururken 2009 yılı itibari ile peynir işleme alanında uzman çözüm ortakları ile ekipman tedarikini gerçekleştirmektedir.

Meyve & Sebze konsantre, mamul & yarı mamul tedariki alanında dünyada marka olan Danimarka firması ORANA ile birlikte özellikle ülkemizde yetişmeyen tropikal ürünler başta olmak üzere çeşitli meyve bazlı hammadde temini ile yerli üreticiler için hizmet kapsamını geliştirmiştir.

Bunların yanı sıra günümüzde aseptik kova dolum konusunda uzman çözüm ortakları ile birlikte ileri teknolojiyi sektördeki yatırımcısı ile buluştururken, ready cup dolum, termoform dolum, teneke kutu dolum-kapama, karton kutu dolum, bag in box dolum alanında uzman çözüm ortakları ile birlikte hizmetlerini sürdürmektedir.

Bununla birlikte katıldığı yurtdışındaki fuarlar ile teknolojik yenilik ve gelişmeleri yakından takip etmekle kalmayıp sektöre kaynaktan sofraya anlayışı ile entegre bir bakış açısı getirerek, bugün Dairymaster sağım sistemlerini, Fransız Serap soğutma tanklarını ve Magyar araç üstü tanklar ve taşıma tankerlerini yatırımcı ile buluşturmuş, bu vesileyle süt fabrikalarına yüksek kalitede sağlarken üreticinin de ürününü uygun ve yüksek kaliteli koşullarda elde edebilmesine imkan sunmaktadır.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
TEAGLE
TECHNIBAG
CUOMO
CIMIARTPACK
ORANA
ROTOPACK
Copyright 2015 Göztürk Mühendislik